Zero Waste

Що таке Zero Waste

Привіт. Чи знаєте ви хто така Беа Джонсон? А чули колись про п'ять принципів концепції Нуль Відходів?
Поговоримо сьогодні саме про це.
Француженка Беа Джонсон чи не найголовніша зіровейстерка світу. Вона розповіла нам всім про прості принципи, що закладені в безвідходно у способі життя - 5R:
Refuse - відмовся від зайвого, бо проблеми починаються саме з гіперспоживання. Одноразові пляшки, пакети, судочки та стаканчики для кави. Все це можна замінити на багаторазові аналоги.
Reduce - скорочуй. Використовуй та купуй тільки те, що дійсно тобі потрібно. Чи потрібна тобі 10 футболка чи ще одна ось ця красива чашечка? Краще купити одну якісну річ, яка слугуватиме вам багато часу.
Reuse - використовуй повторно. З'явився вдома пластиковий пакет? Використовуй його посторно багато разів, а потім відділ на переробку. Квіти пересаджено і залишився непотрібний пустий вазон - віддай його тому, хто буде вдячний.
Recycle - віддавай на переробку. Коли вже всі три попередні пункти виконано, але сміття накопичилося - відвези його в пункт прийому вторсировини. Звичайно ж це не панацея і краще сміття взагалі не продокувати, але в нашому житті це досить важко зробити. Обирай продукцію в екологічному, паперовому, залізному, скляному або пластиковому промаркованому пакованні.
Rot - компостуй. Бо третина сміття є харчовими відходами. Компостування тільки здається чимось страшним і неприємним, а насправді це швидко, просто і ще й добриво можна отримати.
Трошки згодом ми поговоримо про ці пункти більш докладно. А ви вже можете спробувати щось з цієї п'ятірки. Вам обов'язково сподобається.
Made on
Tilda